Přátelství, čas a období

7. ledna 2018 v 17:53 | Mikoláš Chromík |  Výstava myšlenek
Před nedávnem se mi zakončilo několik přátelských vztahů. Píši to tak, jak by se to stalo samo a to proto, že je těžké identifikovat hlavního aktéra oněch zakončovacích aktů. Ale spíše je to mnou. Najednou jsem si začal uvědomovat, že některé tyto vztahy jsou již pro mě přebytečné a nemají pro mě kladnou hodnotu. Tak jsem pomalu, ale jistě začal omezovat kontakt, až jsem to nechal jako větev po větvi umrtvit.

Mám pocit, jako by se zakončilo nějaké období, nějaká etapa, kdy má vzniknout něco nového, ale to staré musí přitom pryč. Vždycky, když se to člověku stane, když už víte, že se s tím člověkem příliš kontaktovat nebudete, pocitíte, jako by bylo něco špatně a ptáte se proč se tomu tak mělo stát. Mě se tak trošku zatočila hlava, protože jsem v podstatě, více méně, zůstal sám.

Ale důležité je z toho proudu na chvíli vystrčit svou hlavu a podívat se na vše s nadhledem. Došlo mi, že ať už bych jednal jakkoliv, nic bych s tím nenadělal, tak to má prostě být. Uvědomil jsem si, že mohu být vlastně vděčný, že tu pro mě ty osoby v tu dobu byly, něco mi daly, bez čeho by mi v té době bylo hůř a i díky nim jsem částečně takový, jaký jsem. Že je již nepotřebuji ukazuje na jediné, že jsem se někam posunul. To je je podle mě i ten správný způsob nahlížení na minulost a způsob, jak se s ní vyrovnat. Najít, co to pro mě vlastně teď znamená. To že jedno období končí, nevadí, začne další a vystupovat budou zase jiné, třeba i nové postavy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tajná agentka Tajná agentka | 17. ledna 2018 v 0:46 | Reagovat

Moc hezky napsáno, tak už to v životě prostě je.. lidé odchází když splní své "poslaní" - nebo to nemusí být extra poslání, ale třeba jen rozptýlení které občas potřebujeme.. :-)

obávám se, že z tvého života budou odcházet lidi sami od sebe, až uvidí tu hroznou velikost písma tady :D

2 Mikoláš Chromík Mikoláš Chromík | 19. ledna 2018 v 14:58 | Reagovat

[1]: Děkuji, odcházejí, je to přirozenost, se kterou se musíme vyrovnat, pochopit to, zvyknout si na to :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama