Naděje je energií na cestě životem

15. února 2018 v 15:09 | Mikoláš Chromík |  Výstava myšlenek
Občas se stane něco, čemu příliš nerozumíme, něco, co nikdo z vás ani z blízkých, či partner, nemohl ovlivnit. V tom zmatku je těžké si vzpomenout na věci, či myšlenky, které nás mohou pozvednout. Rozhoduji se je tedy sám pro sebe a zároveň pro vás, nějaké vypsat. Tedy alespoň pár z nich.

Buď rád, že se to stalo dříve, než-li později, teď vidíš, že tudy cesta nevede, a zvolíš jinou, třeba tu předtím, třeba novou. Nyní máš ale stále to co potřebuješ, abys tuto cestu vykonával. Není třeba po ní ujít hned kilomety, začni s metry. Neříkej si pořád, jak všechno mohlo být krásné, srovnej se s fakty, nebo lépe, nech své já, ať se srová, věř mu. Máš před sebou svůj sen a nevíš co hezkého tě ještě může potkat, možná jednou úplně zapomeneš na to, co cítíš teď. Snaž se jít pomalu dál, ale nesnaž se vyhnout tomu co cítíš. Můžeš ránu prohloubit, pokud se ji budeš chtít zbavit jiným řešením. Jsi na dobré cestě, i truchlení má svůj smysl, jinak budeš slepý a přiděláš si mnoho problémů dalších.

Tvá mysl má schopnost se přizpůsobit a to větší, než si myslíš. Jednoho dne si uvědomíš, že jsi zase někde jinde a budeš jinde. Nech to tak, pak se sám pochválíš za to, že jsi na to přišel ... Že jsi opět na cestě, jehož cílem je tvůj hezký sen. Že jsi v místě a čase, kde jsi pořád překvapován, protože nelze očekávat věci, které se teprve mají stát. A jestli je tam překvapení, pak tam musí být i naděje. A naděje je tam, kde nic nečekáš - nepředvídáš.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 15. února 2018 v 15:33 | Reagovat

Věci mezi nebem a zemí!

2 Mikoláš Chromík Mikoláš Chromík | 15. února 2018 v 21:48 | Reagovat

[1]: Jsi sice psycho sarkasta, ale nikdy ses nevyjadřoval hrubě, tak tě respektuji :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama