Spokojování se je ignorace

27. února 2018 v 8:08 | Mikoláš Chromík |  Výstava myšlenek
Spokojovat se je hloupost. Mám spoustu přátel, kteří se spokojili s tím, co mají, protože podcenili to, na co mají. Výsledkem je, že žijí život s tím, co nechtějí a to jim ten život otravuje.

Osobně se nespokojuji, ale čekám na to, co chci. Raději čekat na to co chci, než mít to co nechci. To co chci by mě pak minulo kvůli tomu, že jsem se spokojil s tím, co nechci. To by byla velká škoda, promarněná šance radostného života.

To vůbec neříkám z pozice toho, kterému se vše povedlo a vše dostal. To ani zdaleka. Jen je ve mě odmalička určitá paličatost, které jsem nikdy neustoupil - znám svou cenu. Je možné odpustit úplně všechno, až na to, když nerespektujete sami sebe, to je neodpustitelné, život je krátký. To, že se mi ještě zdaleka nepovedlo vše není důvod ke smutku, vím, že záležitosti budoucí (pro mě) velkého významu stále někde ve mě uvnitř dřímají. Je to ve mě, v mém já. Spokojovat se = ignorace tohoto já.

Vlastně mohu být rád za to, že to vůbec nejlepší na tomto světě jsem již dostal - své Já. Pamatuj, jsou jen dvě možnosti: "Já chci," nebo "Já nechci," pokud říkáš něco jiného, pak to nejsi Ty!!!

Ráj čeká za rohem, miluji-li své Já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama