Vítězství vědomí

26. února 2018 v 20:18 | Mikoláš Chromík |  Výstava myšlenek
Občas příjdou do našich vztahů bouře. Rány, které přicházejí jako odnikud a nepochopitelno proč. Často se jedná pořád o ty samé problémy, jako bychom je přitahovali. Proč, znovu, zas a zas? Připadáme si zmítaní chaosem, nerozumíme tomu. Vtáhne tě to, jako do hlubokého snu, který nechceš.

Vtáhnetě to, protože spíš! Něco chce abychom se naštvali. Nemusíš, pokud nechceš, nemusíš, nejsi-li otrokem toho něčeho, pokud příjdeš k vědomí ze spáku. To něco ovládá úplně všechny spící, ty kteří si myslí, že jsou vzhůru.

Přehrej si ten náraz v mysli, a ty předešlé a ty, co se dějí možná právě teď. Staň se nezaujatým pozorovatelem. Teď jsi vzhůru! Začínáš chápat všechny okolnosti a příčiny. Stačí to jen pozorovat, vše vidět takové, jaké je, nic, ani okolí, jednání či sebe není třeba měnit, jen pozorovat.

Ty, to jsou i tvé city, budeš-li se jich chtít zbavit, pak to bude jako si vyrvat orgán z těla. Nic neměň. Ty sobě vládneš a tímto poznáním získáš moc aby nikdo a nic (něco) neměnilo to co cítíš, moc chránit to co cítíš a moc projevovat. Až doteď jsi byl schopný ustát i dělové rány, aby jsi šel dál, nyní chápeš, že ostatní, co jednají vůči tobě ukvapeně, tak jednají ze své slabosti se tomu něčemu ubránit, aby nad nimi nepřebíralo kontrolu. Pak zjístíš, že jsi dosáhl neuvěřitelného. Žádná taková další rána tě nemůže zasáhnout. Jedonoduše proto, že se tě již nemohou dotknout. Ty vládneš, zůstaň takový pro ty, co na to zapomněli, že sobě mohou vládnout také. Slabí nakonec vždycky půjdou za světlem. Chápeš, je to tvoje síla ...

Duše uvnitř dobré začnou být dobré i navenek, naleznou-li svou moc. Neztrácej a nezapomínej tu svou.

(*pro zasvěcené, tím "něco" myslím kyvadlo, společenský organismus, který skutečně dokáže přebrat kontrolu nad jednáním jedince)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama