Je třeba jít dál

10. července 2018 v 21:49 | Mikoláš Chromík |  Výstava myšlenek
Život bez lásky je na sebevraždu. S láskou roste duše, chuť žít. Ale je to těžké, bolí to, můžem zranit své srdce. Navíc nevíme, jestli si s námi někdo nehraje a to je to, když se nám pak v tomto směru nedaří a jsme zklamaní. Bojíme se zklamání. Víte, lásky je všude hodně, ale někdy se stane, že vás někdo v tomto směru začne využívat, začne jako komár nasávat z vašich zásob. A to je to, čeho je dobré se zbavit, ale není to snadné, hrají se hry a vypadá to, že by to mohla být slibná investice. Avšak dříve nebo později se dozvíte, že jste se spletli. Ale doufali jste ...

Neutíkejte od toho! Prožijte to celé, dokončete to! Jinak se k této podivné situaci vrátíte neponaučení v naivní představě, že to možná tentokrát dopadne jinak. Jo, to je to, čemu říkáte "dát ještě jednu šanci ...", nebude ale jen jedna. Pro tvoje dobro, i pro dobro toho druhého bídníka zvyš sázku, neboj se, že se to posere! Konečně chtěj, to co skutečně chceš! Rozjeď hru ve velkém, zvyš sázku, ať se uvidí, kdo komu tady dává podmínky a pravdila. Pak to bude dokončené, poznané. Hra skončí, ale ne tvojí vinou, hrál jsi dobře, ukázal jsi na co ten druhý má, či nemá koule! A život může jít klidně dál, vstříc příležitostem zítřka ... :-)

A hraj znova, teď budeš vědět, jak zjístit skutečnost, jak do ní vstoupit. Hra je nebezpečná, je to hazard, ano, ale kdo nechce žít nebezpečně, bezpečně se schovává za hromadou slov, lichotek, ospravedlňování a jen pomalu umírá, nežije ... . Bídníci si možná něco uvědomí a přestanou žít ve své ulitě ze strachu, jen když ty začneš žít. Byla by škoda vyživovat iluzi, chtěj skutečnost! A ta tě obklopuje, jen ji sleduj, nech se jí rozmazlovat bez ohledu na to, jaké to bude za hodinu, či za den. Bez risku není žití. Život může skončit kdykoli, za hodinu, za den, týden, nikdo nic neví! Opakem strachu je láska, opakem strachu je odvaha a tedy odvaha je láska. Vždy jdi tam, kde ji můžeš cítit. Ty ji cítíš, je to tvůj pocit ... Ale musíš neustále riskovat! Proto však žijeme :-). Je to hra a a kdo chce hrát, musí být hráč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. července 2018 v 9:10 | Reagovat

S láskou to není jednoduché, a velmi těžké je na někoho zapomenout :-(

2 Mikoláš Chromík Mikoláš Chromík | 11. července 2018 v 16:29 | Reagovat

[1]: Ahoj! Mám v plánu do tohoto článku dopsat, že život je hazard i proto, že existuje smrt. Může přijít úplně kdykoli, měli bychom žít a užívat a riskovat, abychom lásku měli, protože konec může přijít kdykoli a je dobré usínat (umírat) naplněná ... Ještě jedno, velmi důležité ti chci říci, ty sama jsi zdrojem lásky, tvé tělo, ne druhý člověk, lidé či věci, ony jen navozují příjemné situace ... to ti nabízí možnosti - jít za situací, nebo nechat přijít situaci a sledovat jak tě tělo začne těšit :-)

3 Mikoláš Chromík Mikoláš Chromík | 11. července 2018 v 16:51 | Reagovat

[1]: Ještě jedna věc, nesnaž se zapomenout, prožij plně to co tě bolí, tak jako by se to už nikdy nemělo vrátit. Když to plně prožiješ, nezaryje se to do podvědomí a už to bude pryč ... budeš v pořádku .... je to kouzlo, je to o tom to zkusit, soustředit pozornost na pocit, který tě trápí a vypít ho do dna! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama