Nevědomí a budoucnost

5. srpna 2018 v 12:51 | Mikoláš Chromík |  Výstava myšlenek
Proč se člověk chová jinak než mluví? Možná proto, že slova obsahují plán, slova jsou lidským výtvorem a svět nám na nějaké plány prostě kašle. Proč nás však ale překvapí u člověka ta samá blbost? Kterou opakuje a my se vždy tváříme ppřekvapeně, zklamaně. Jestli máme rádi plány, jakto že opakovaná hloupost překvapuje?

Možná věříme víc slovům a vlastním iluzím a proto se rozcházíme se skutečností. Říkali nám věř, měj neochvějnou víru! Víru v dobré, no myslíš si, že to či ono (parametry) je dobré a tak žiješ v iluzorním světě, kde tvé dobro musí mít přednost. Nevíme, že za tím vším je skutečnost a ta skutečnost zní: "Vše se mění, vše přichází a odchází ...". Jestli ti teď něco dalo záminku myslet si, že to "dobře dopadne", zítra to tak vůbec být nemusí a to jen proto, že jsi odmítl poznat určité rysy svého přítele. Slabosti, za kterými jde vždy a to bez rozmyslu o tom, co ty považuješ za dobré. On trpí úplně tou samou neochvějnou vírou.

Naučit se brát věci takové, jaké jsou a přistupovat k nim tak. To je oč tu běží. Jaké věci jsou? To musíš poznávat, ale nevytěsňovat! Jestli nevíš, zda to či ono máš udělat, udělej to, ale výsledek plně prožij, i když bude špatný. Přínos? Nemusí to vyjít hned na poprvé, ale budeš imunní vůči vůči tomu, aby tě někdo dál zneužival v tom samém podezřelém obalu. Nikdy nelze říci: "Táák, teď už to máme za sebou, šťastni až do smrti!", vše se mění, jen pohyb je věčný. Vše je, v každém okamžiku nepoznaná záhada, neusuzuj, když nemáš na to, abys poznal celou skutečnost! Jediné, co je, je poznávání. Verdikt o budoucnosti je vždy chybou, iluzí, protože nevědomí, je nekonečné.

Víte, popsat skutečnost, z níž tryská život, je nad možnosti naší fantazie, tak se jí neomezujte! :-) Něco prostě stojí za poznání ..., než si o tom uděláte úsudek. Vlastně, nedělejte žádné úsudky, nakonec všechno je jen zkušenost. Víra je synonymum pro pochybnost, proto volím přesvědčení. Jen člověk, který miluje svůj smutek se blíží skutečnosti, protože se ho nebojí, protože poznal že s ním objevuje skutečnost. To je skrytá cesta za hranice fantazie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama