Uvědomuj si ...

1. srpna 2018 v 10:19 | Mikoláš Chromík |  Výstava myšlenek
Uvědom si, že na světě jsi díky Slunci, okolo kterého právě teď krouží naše planeta. Čas od času si to snažím uvědomovat, abych pochopil, že život musí mít nějaký smysl v době, kdy mi ponuré nálady zatemní mysl a já nejsem schopen nic vidět. Někdy se mi život zdá být myší, uzavřený, malý a stereotypní. Vím ale, že toto je lest mého nevědomí. Stačí chvíli počkat, stačí malá změna, a hned je vše známou záhadou. Je mi jasné, že myší život je jen volbou z lennosti a slabosti.

Snažím se uvědomit, že jsem na této hroudě kamene, na planetě, a že právě teď chodím po podlaze baráku, který na ni jen stojí. Takže vlastně já s těmi kousky podlahy, na které právě stojím, vykonáváme současně díky pohybu planety poměrně složitý pohyb okolo Slunce, ale nejen okolo něj. Slunce vykonává také určitý pohyb a to okolo Galaktického středu. Neobíhá jej v kružnici, či elipse, jak by někdo mohl čekat, ale ve vlnovce. Obíhá jej v elipse, ale u toho se kývá nahoru a dolů, poměrně velkou rycholostí, okolo 220 km/s. Takže pohyb podlahy, na které stojím, je v prostoru daleko komplikovanější, ale nevědomí by nás mohlo mást, že se vlastně vůbec nic neděje.

Svět je tak ohromný ve všech meřítkách, nejen kosmických a my jen nevědomě spíme, s myšlenkami na někoho, kdo nás naštval třeba před rokem, mnozí takto prospí celý život. Přitom člověče neznáš ani své tělo! Vytvořili jsme iluzi, že všechno známe, je to lež a vlastní lest. Bez neznáma totiž není radost objevování, radost z kreativních řešení. Jen trochu víc pozorovat a z maličkost se stane gigantická věc, která přesahuje tvé myšlení! Jen pokud tvá zvědavost a odhodlání překonají tu ošklivou iluzi, že už vše znáš.

Pouhý pohyb tvé ruky může být záhadný! Co je nejvíce na očích, to lidi nezajímá. Jednou se ale objevil člověk, který si pohybu začal všímat, jmenoval se Issac Newton, jeho pohybové zákony se vyučují dodnes. Pro mě osobně, je pohyb ještě záhadnější, než jak ho ukazuje Newton, je to jen jeden pohled, kterým nelze vysvětlit vše. Kterým nelze pocítit skutečnou mysterióznost skutečné povahy všeho. Nepoznané a nepoznatelné je vše, existuje jen hloubka, dno ale nikdy slovem nevystihneš.

Ale hlavně přijmi iluzi jako iluzi a ber to pozitivně, je daleko lepší o ní vědět, než nevědět. Osobně jsem z toho nadšený. Chápeš, všechno je to třeba otočit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama