Vždyť je to směšné ...

25. srpna 2018 v 0:26 | Mikoláš Chromík |  Výstava myšlenek
Děkuji. Začínám si uvědomovat, že vše, čím si procházím, mě má přivádět k novým schopnostem. A proto děkuji. Něco se nám může jevit jako poddůstojné, nehodné nás a říkáme si třeba něco ve smyslu "Co by si ostatní pomysleli!". Začínám ale zjišťovat, že ať už daná věc vypadá sebesměšněji, potřebujeme ji. Jestli je něco těžké překonávat, tak právě proto že se máme naučit a uvědomit si tu danou věc, která se po nás chce, abychom se jí naučili. Nezjístíte hned o co vlastně běží, jen to prožívejte a jednou se projeví změna.

Pak možná uvidítě, že jako já, jednáte s jinými lidmi příměji, s nebývalou lehkostí dostáváte, co chcete. Hlavně ze sebe samotných. V ten moment se ohlédnete za starým já a hned si uvědomíte, jaká zkušenost vás vedla k takovému mistrovství. A i když jsem se zlobil, teď mě to naplňuje vděčností, protože mi celá ta záležitost, která se mi jevila jako ponižující či směšná, ulehčila život. Což mě přirozeně vede k upřimné péči o to a ty, co ve svém životě mám.

Vypadá to, jako by si s námi někdo hrál, manipuloval s námi a využíval nás. Pravdou je, že si tím vším musíme projít, vše má za cíl posílit naše skutečné "já". Ve skutečnosti to bylo jen odrazem naší vlastní neschopnosti toto "já" projevit, jakmile si to uvědomíme spolu se svými sounáležitostmi, celé se to změní. Obrátí se hra, podobně jako sen se mění pouhým uvědoměním. Všichni se učíme, není to je na nás. Stále více jednáme tak aby jednání bylo náplňí žití s uvědoměním, že bez jednání je to jako být trvale mrtvý před vypršením záruční lhůty. Bát se jednat je jen snahou o neumírání. A proto děkuji za ta poučení, protože mě vytlačily k sebevyjádření. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 25. srpna 2018 v 17:02 | Reagovat

Objevil jsi v sobě myslitele! :)

2 Mikoláš Chromík Mikoláš Chromík | 25. srpna 2018 v 18:14 | Reagovat

[1]: No, díky, snažím se, aby tam toho myslení bylo právě co nejméně, protože podstata není ani tak v analýze, ale v prožívání :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama