Zodpovědnost jako přirozenost

Neděle v 17:32 | Mikoláš Chromík |  Výstava myšlenek
Přátelé, můžete se zcela spolehnout, že na konci této věty bude tečka. Je tomu tak u naprosté většiny vět, pokud nejste nějaký emocionální šílenec. To však neplatí jen o větách, to je jen příklad v malém. I příběhy mají své tečky a pokud se vám ten váš zdá divný, věřte tomu, že ještě neskončil a všechy zůčasněné strany chtějí tečku. Nejen vy. Tečka přijíjde, protože samotné volání přirozenosti z hlouby našich podstat si ji vyžaduje, u všech, odevšech.

Zodpovědnost je podle mě právě toto volání, a kdo ho potačuje, zblázní se, není to "normální". Zodpovědnost je nutkání zodpovědět otázku, která byla vyřčena. Člověk zkouší mnoho věcí, možností, některé si ale nechává nepovšimnuté v šuplíku, jako příliš výstřední a šílené. Vyzkouší všechny, ale k ničemu nevedou, zbyde jen ta šílená, která zapadne jako klíč do zámku. Pak začnete postupně chápat, že nemůžete ustupovat jen proto, že se daná možnost všeobecně jeví jako šílená. S touto zkušeností si uvědomíte, že musíte bořit představy toho, co se vám jeví jako přijatelné. Protože otočit se a jít zpět, kvůli nějakému tradovanému mínění, by znamenalo totéž, jako pomalu umírat. Ta práce, kterou si ale dáváte s hledáním odpovědi stojí za to, abyste šli vpřed!

Nikdy nic nezůstává takové, jak to teď vypadá, pro někoho hrůza, pro ty co však pochopí, že se v tom skrývá možnost neustálých nových začátků, naděje. Je zde přirozený tlak, který nutí lidi být zodpovědní a pokud se mu nepodvolí, vybere si to na nich těžkou daň. Je to na vás, stačí jen trochu důvtipu k tomu, abyste věděli, na koho vsadit, protože kdo hlas tohoto tlaku neposlouchá, je od pohledu bídný, je přímo na něm vidno, že nežije sám za sebe. Když ale máte aspoň trochu jistotu v tom, že jste se kdysi ve svých výběrech nemýlili, držte! Čekejte, protože toto je univerzální zákon, který to celé pohání, možná budete na konci svých sil, ale nakonec stejně budete překvapeni, že touha po tom být dobrým člověkem a být spokojný u všech celkově vítězí. Protože kaňku na své košili málo kdo strpí, neznám nikoho takového.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | Neděle v 20:10 | Reagovat

Chodit vpřed se jeví jako dobrý nápad. :)

2 Mikoláš Chromík Mikoláš Chromík | Neděle v 20:12 | Reagovat

[1]: Individualizace :-)

3 spravedlivysoud spravedlivysoud | Web | Neděle v 21:17 | Reagovat

Svět není zodpovědný, jelikož rodiče ani zákon nevede lidi ke spravedlnosti. Když čtrnáctiletá zrůda znásilní třináctiletou dívku a pak jí zrůdně zavraždí a tím jí připraví o 70 let života a do 18 si bude hovět v pasťáku se záškoláky a pak ho pustí dál vraždit. A když dospělá zrůda dostala za pokus o vraždu dvanáctileté dívky jenom dvanáct let? Největší bestie mohou dále vraždit? A za znásilnění většinou dávají jen podmínky. Neslýchané.

Lidi nemohou být zodpovědní, dokud nebudou zodpovědní zákonodárci a dokud nebudou zodpovědné tresty pro zločince. A za vraždu je takřka vždy jediný zodpovědný trest doživotí.

4 Mikoláš Chromík Mikoláš Chromík | Neděle v 22:32 | Reagovat

[3]: Nesuďte podle pár jedinců, kteří vskutku těžce bloudí, celý svět.

5 Mikoláš Chromík Mikoláš Chromík | Neděle v 22:44 | Reagovat

[3]: Spíše chci aby se lidé dívali na to, čím mohou svět sami o sobě obohatit. To je pro mě zodpovědné jednání. Podivné lidské chování je právě jednou z těchto otázek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama